Monday, March 23, 2015

Grobnik 1981.

Pod nazivom "INA delta TLX"  na stazi kod Rijeke održana je šesta trka prvenstva Jugoslavije na kružnim stazama.
U klasi fića juniora Boško Marković nije pobedio posle četiri uzastopne pobede ali je osvojio četvrto mesto i time učvrstio lidersku poziciju na tebeli. Pobednik ove klase bio je Vlada Kovačević ispred P. Milenkovića i Pešića.
Jožef Šikloši je bio najblji u seniorima, iza njega su završili Miljković, Bećar i Pavlin.
U klasi do 1150ccm grupa 1 slavio je Paja Komnenović ispred Vesnića, Djokića, Katunarića i Djelmaša.

Katunarić i Šikloši
Filipović nije bio uspešan kao i na prethodnim trkama u klasi do 1150 grupa 2 pa je morao da se zadovolji drugim mestom iza Draga Macukića. Treći je bio Tanasije Kuvalja ispred Urbančića, Šustera i Regvarta.
Na ovoj trci su nastupile i formule, pored naših takmičara u klasi  "formula fau" održana je i trka formule "Easter" u kojoj su se gosti iz Čehoslovačke predstavili sa 19 bolida opremljenih ladinim motorima a nabolji medju njima je bio Vaclav Lim ispred Moskala i Veselog.
U formuli super fau nije bilo dovoljno trkmičara da bi se trka bodovala ali najbolji je bio Marjan Finžgar ispred Šverka i Vlaha. Šverko je postavio i novi rekord staze, vozeći prosečnom brzinom od 156,9km/h, koji je do tada držao Zlatan Mičić.